přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
EduardoZ85, AnaKrueger, FloydTeece, HalinaHume, AileenHarp, DanialMcDa, BernadineR, AaronI587 + 7 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Hlávkové zelí
duha - Wednesday, 19.09. 2007 - 19:36:58
Téma: Výtvarné umění - MalbaSouvisející odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Výtvarné umění - Malba:
DDR- Rujána

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 8
Účastníků: 27


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Hlávkové zelí" | Přihlásit/Registrovat | 11 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Hlávkové zelí
Od: ruze - Wednesday, 19.09. 2007 - 20:11:22
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
hezke zelicko,obvzlast ta cast od kostalu na levou stranu je skvela na ostatnim by to chtelo jeste zapracovat,alespon tak to vidim ja


[ Odpovědět ]

Re: Hlávkové zelí
Od: duha - Thursday, 20.09. 2007 - 15:37:45
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Děkuji, doufám, že se časem zlepším :). Jsem začátečník v malbě.

[ Odpovědět ]


Re: Hlávkové zelí
Od: Santal - Wednesday, 19.09. 2007 - 22:03:37
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Tvoje nejlepší práce, ostatní jsou spíše školní práce, jakési přípravné studie, obraz Ze zahrádky máš pěkně kompozičně i barevně vyřešený, je na něm znát příjemný uvolněný rukopis, ale působí na mě staromilsky. Zde předvádíš nový pohled na zcela obyčejnou věc, a to je taky kus umění.


[ Odpovědět ]

Re: Hlávkové zelí
Od: duha - Thursday, 20.09. 2007 - 15:39:20
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Děkuji za přínosný komentář.:)Jen by mne zajímalo jak si mám vysvětlit slovo staromilsky?

[ Odpovědět ]

Re: Hlávkové zelí
Od: Santal - Thursday, 20.09. 2007 - 19:08:50
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
No, představuji si byt tak někdy z doby před první světovou válkou. Spokojená domácnost, tatínek si vždy po obědě na kanapíčku dává šlofíka s novinami na hlavě, maminka vždy v neděli peče bábovku a na návštěvu přichází dceruška se svým manžílkem. Všichni se usadi do parádního pokoje, popíjejí kafíčko, na stěně visí obrázek - košíček, hruštičky, kytičky. Trochu kýč, naprosto bezkonfliktni malba, kde nelze hledat žádné závažné téma, jenom takové příjemné pokoukáníčko. To je tvůj obraz Ze zahrádky, alespoň pro mne. Ničím důležitým mne neoslovuje, protože svým námětem i obsahem patří do jiné doby, ve které jsem nežil a určitě ani tehdy by nebyl ničím převratným. Takže dnes je pro mne takovýto projev projevem určitého staromilství.

[ Odpovědět ]

Re: Hlávkové zelí
Od: Anonymní - Friday, 21.09. 2007 - 01:30:49
Děkuji. Možná je to věc hodně osobního názoru, představ, fantazie... V té době jsem také nežila. Spíše si představuji léto, slunce, možná moře, odpočinek... Možná něco jako "oázu" klidu a míru. Možná to ani nevypovídá tolik o tomto světě. Klid a mír je mu tak vzdálený. Možná je to trochu vzdálení se tomuto světu a realitě. Ale nechci obrázek Ze zahrádky obhajovat, vím, že má své mouchy.Těším se na Váš příspěvek. (Zajímala by mne Vaše profese a jak dlouho se v ní pohybujete?) duha

[ Odpovědět ]

Re: Hlávkové zelí
Od: Santal - Friday, 21.09. 2007 - 11:14:02
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Čusík Duho, hele, v prvé řadě přestaň s tím vykáním, to bys mě vážně naštvala, v těchto kruzích.
Oceňuji tvojí odpověď, svědčí o tom, že víš proč jsi ten obrázek tak namalovala a že má to pro tebe nějaký osobní význam. Samozřejmě máš plné právo malovat jak chceš, to je skutečně nezadatelné právo každého umělce protože umění je svrchovaně svobodné počínání, pokud se nebudeme bavit o umění, které se dává plně do služeb toho či onoho, ale i tam má osobnost autora své nezastupitelné místo, přestože někdy více či méně ustupuje do pozadí. To je ovšem širší problematika a na jinou diskuzi. Vzdálení se tomuto světu - ano, je to moc dobrý postřeh. Dnešní svět plný svinstva přímo vybízí k úniku a ne každý v umění je bojovníkem a světaborcem. Ne každý reaguje Guernicou, ale hledá spíš tichý koutek se svým vysněným světem, navzdory srabu celého světa. Musíš ovšem počítat s jednou věcí. Výtvarné umění patří mezi tzv. sdělovací systémy stejně jako písmo, fotografie, hudba atd. Každý systém je dále ještě určitým způsobem strukturován, tzn. v určité podobě je určen v prvé řadě sobě samému a dále neadresnému příjemci - tvůj obrázek. Namalovaný pod tvým konkrétním vědomím, promítáš do něj své osobní pocity, asociace, nálady, přání...Pocity neadresného příjemce, např. takového šťourala Santala se ovšem nemusí v žádném případě krýt s tvými pocity, protože on má své, jinak založené ego, kouká např. dopředu a vše co se ohlíží zpět působí na něj staromilsky. Tak to jen ještě na doplnění. Neberu ti tvůj styl malby, ale počítej s tím, že může být přijímán jak pozitivně, tak naprosto odmítavě. Tak už to chodí.
Ptáš se mně na profesi. Duho, byl jsem a jsem vším možným a vším čím jsem byl, tím jsem byl rád. Omlouvám se, ale toto ti musí stačit. Měj se fajn.

[ Odpovědět ]

Re: Hlávkové zelí
Od: duha - Friday, 21.09. 2007 - 12:59:08
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Díky Santale, s Tvým komentářem souhlasím, sice mi Tvá Šalamounská odpověď na profesi moc nestačí, ale co mohu dělat, že? :-)) Pěkný den a budu se zas někdy těšit na komentář.

[ Odpovědět ]


Re: Hlávkové zelí
Od: Iva_Honkova - Friday, 21.09. 2007 - 21:47:38
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.ivahonkova.webnode.cz
Milá Duho,
pozorně sleduji další Tvé dílko a i přesto, že se setkává s různorodou kritikou, musím reagovat na názor přede mnou. Já Tvůj obraz ze Zahrádky hodnotím kladně, jak jsem již psala, protože mám zcela jiný pohled na svět, než jako autor komentáře výše...jdu dál, dívám se dopředu, ale žiji i s minulostí, která je - ač si to mnozí z nás neuvědomují - přítomna v mnoha směrech a také nás patřičně ovlivňuje. Malování je zachycení pocitů, které malíř prožil...je okno do duše. V Zahradě sděluješ svůj klid (byť třeba jen vysněný)a já si kladu otázku - kdo to dnes dokáže a kdo ten klid má? Jednoduchá odpověď... :-)Všichni ho hledají... Pokud jsi začátečník, tak musím napsat, že ve Tvých obrazech (poslední dva) se pomalinku začíná rýsovat Tvůj styl...a můj názor na toto dílko je následující... Hlávkové zelí - ať se to někomu líbí nebo ne, ve mně probouzí stejné pocity, jako Zahrada, pravda, barvy jsou chladnější, ale pořád tam vidím tu snovou minulost, která Tě ovlivňuje a já jen říkám "díky Bohu, za to"! Vidím, že stíny jsou trošinku tmavší - to je dobře. Líbí se mi to - opravdu! Hlavně najdi sama sebe, pak stačí, když ruka a oko budou jedno a vykouzlíš svým štětcem nádhernou zprávu a dáš lidem do duší klid.
Pěkný den přeji.


[ Odpovědět ]

Re: Hlávkové zelí
Od: duha - Saturday, 22.09. 2007 - 16:49:16
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Děkuji Vám za překrásný komentář, potěšil mne.:-) I Vám pěkný den.

[ Odpovědět ]


Re: Hlávkové zelí
Od: Anonymní - Tuesday, 11.12. 2007 - 13:54:54
Není k tomuto dílu co dodat .Naprosto perfektní.:)10


[ Odpovědět ]

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
71 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.02 sekund