přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
RainaGeogh + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Nesnídám
jedno_ucho - Thursday, 08.09. 2011 - 17:37:40
Téma: Próza - Příběh

Ráno nesnídám. Až v práci. A do dneška jsem to považoval za bezpečné...

 

Ráno nesnídám. Tedy jen v pracovní dny. Naopak o víkendu se měním ve snídavce a moc si to užívám. Nedělám to proto, že bych neměl v týdnu chuť sednout si a uvařit si čaj. Neznám nic lepšího než Earl Grey od Ahmada po ránu. Nedělám to ani proto, že bych neměl čas. Já si ale ten čas prostě nechci udělat. Já se chci raději válet v posteli do poslední minuty, která mi zbývá, do nejzazšího okamžiku, kdy už opravdu musím vyskočit z postele a vyrazit do práce. A abych nezemřel při pracovním výkonu potupně hlady, zajdu si s golegy pravidelně kolem půl osmé do obchodu. Je to Renta a pořád tak trochu vypadá jako z poloviny minulého století. Ale mám štěstí, že je tak blízko a mají toho tam docela dost na výběr. Něco nakoupím a při práci to prostě nekulturně zkonzumuji. Vždycky. Vlastně skoro vždycky, protože dnes se můj svět zhroutil a já píšu tyhle řádky z posledních sil, protože slábnu a skoro umírám hlady.

Dnes jsem vstal normálně v šest čtyřicet a vyjel do práce. Mám to deset minut a jelikož je teď objížďka tak asi patnáct. Přijel jsem do práce, nastartuji počítač, zahájím pracovní výkon a čekám, až se slezou mí dva kolegové, spolunakupovači rychlých snídaní. Stalo se tak klasicky před půl osmou, zapli počítače a než ty stroje najedou, vyrazili jsme do obchodu, což je asi sto metrů daleko. Cesta vede kolem ubytovny, před kterou sedí na tarásku tamní štamgasti a snídají. Většinou cestou nějak podiskutujeme o jejich lahváčově-cigárkové pohodě, podepřené sociálním systémem, do jehož kasičky musíme dnešní prací zase něco přisypat. Stejně tak tomu bylo i dnes. Tradice je prostě tradice.

Po několika dalších krocích se před námi pod horizontem vylouplo jako vždycky parkoviště před obchodem. Něco je špatně. Všichni jsme to tak nějak věděli, ale nevěděli jsme co. Prostě něco je jinak. Došli jsme k obchodu a kdybych chtěl být vtipný, řekl bych, že jsme jako blbé mouchy narážely do automatických skleněných dveří, které se neotvíraly. Proč? "Ty vole, tady nikdo není," pronesl kolega. "Jak nikdo?" Ptal jsem se a hned mi to došlo. Parkoviště prázdné, pokladny uvnitř bez prodavaček a zhasnuté.

Přijelo auto. Jediné auto na parkovišti a vyskočili z něj dva chlapíci. V montérkách a natěšení na svých patnáct deka vlašáku a tři rohlíky. Došli k nám. Chvliku jsme na sebe koukali, zkusili projít dveřmi, ale dopadli stejně. "Inventura, do háje, jedem do Alberta," pronesl ten menší v montérkách, když koukal na malou cedulku za sklem. Sedli do auta a odfrčeli si do Alberta. Ale co my? My nemůžeme frčet tak daleko. My jinou možnost nemáme. My musíme zpátky a pracovat hlady. Cestou kolem ubytovny jsme koukali na skoro piknik, který se tam pořádal. Lahváče, kafíčka, chleby, pohodička v trávě. Tentokrát už jsme to nijak nekomentovali.

Ale nemějte o mě strach. Já i mí kolegové se chystáme na oběd, takže ve dvanáct vyrazíme a najíme se. Určitě.

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Příběh:
PRŮZKUMN Ý LET

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 9
Účastníků: 3


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Nesnídám" | Přihlásit/Registrovat | 4 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Nesnídám
Od: Anonymní - Thursday, 08.09. 2011 - 17:44:07
:-D


[ Odpovědět ]


Re: Nesnídám
Od: EAPoet - Friday, 09.09. 2011 - 01:46:37
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
není mi zcela jasné, co jsi tím chtěl sdělit.


[ Odpovědět ]


Re: Nesnídám
Od: Anonymní - Friday, 09.09. 2011 - 01:39:17
Ráda jsem si početla, dobře napsané. Majka.


[ Odpovědět ]


Re: Nesnídám
Od: animula - Friday, 09.09. 2011 - 16:01:55
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Neni to vubec spatne, hledat humor v nejvsednejsich vecech. Ten zaver je trochu do ztracena, ale tesim se na dalsi dila.


[ Odpovědět ]

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
50 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund