přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
AgustinLoy, LucianaBoa + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Regulační poplatky ve zdravotnictví jsou největším hyenismem!
Flox - Wednesday, 04.06. 2014 - 14:40:23
Téma: Próza - Úvaha/Zamyšlení

Regulační poplatky se na první pohled tváří regulačně, ale vůbec neplní svou plánovanou a očekávanou roli. Jak je v praxi známo, tak...

 

Regulační poplatky se na první pohled tváří regulačně, ale vůbec neplní svou plánovanou a očekávanou roli. Jak je v praxi známo, tak končí někde v černé díře, tudíž do státního rozpočtu nic neodteče. Regulační poplatky zubožují nižší a střední třídu obyvatel České republiky! K tomu se kumulují vysoké ceny nájmu, potravin a energií. Zasaženými skupinami jsou např. starobní důchodci, invalidní důchodci, rodiny úplné a neúplné, dále ti, kdož pracují za nízkou mzdu. Též diletantský systém postihuje lidi, kteří žijí sami.

Jakmile vzniká nepřehledný systém, co se týče těchto novodobých výmyslů, tak každému občanovi, pokud si nevyžádá doklad o zaplacení, hrozí exekuční stíhání. To aby dotyčný jednotlivec platil dvakrát! Je to vskutku mafiánský systém našeho zdravotnictví. Přece, logicky vzato, by důkazy o zaplacení měly také existovat v lékařských zprávách a v účetnictví ošetřujících lékařů. Jenže se tak v mnohých případech neděje, a tak dochází, k čemu dochází – viz okrádání nevinných lidí.

Vážení čtenáři, jsem pro zrušení těchto nesmyslných poplatků, které absolutně nic neřeší, jen komplikují lidem život. Důležitá by měla být prevence, a to včasné diagnostikování onemocnění. Jak je známo, tak se díky hroznému „regulačnímu“ systému odkládají třeba návštěvy praktických lékařů a specialistů. Též případy určené na pohotovost se nesmírně podceňují. Jsou tak v sázce lidské životy! Tohle vážně chceme, co vymyslely pravicové strany? Proč nedochází k celoplošnému zrušení regulačních poplatků ihned dnem „účinnosti?“ Proč se musí čekat dlouhodobě na onen den? Zatím jsou pouze vyškrtnuty stokorunové platby za pobyt v nemocnici. To nestačí, neboť je třeba odstranit totální zlo kapitalistické mafie v našem zdravotnictví. Vypadá to, že píši populisticky, ale finanční komplikace a okrádání lidí považuji za hyenismus. Peníze se mohou přece najít jinde – jen je třeba ucpat díry státního rozpočtu, aby neunikalo každoročně několik stovek miliard korun. Jen je třeba zabránit tunelování, drancování a zadlužování státního rozpočtu, a to přehledným hospodařením a kvalitními zákony.

Václav Kovalčík

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Úvaha/Zamyšlení:
Ó,kolena, kolena...

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 10
Účastníků: 1


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Regulační poplatky ve zdravotnictví jsou největším hyenismem!" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund