přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
JimmyBevin, luggi, WinstonBla, TeresaDahl, AnnieL564, AraWhitacr, HanneloreD, BrockCanno, Corrine723, WernerCoun, AllieFlore, AletheaWeh, LucianaBoa, ArlethaMcc, JonasBeardvice... + 9 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Můj emigrační sen
Flox - Tuesday, 17.06. 2014 - 22:02:23
Téma: Próza - Experiment

Ve svém snu jsem emigroval z okupované republiky Česko a Lesopark do Levného...

 

Ve svém snu jsem emigroval z okupované republiky Česko a Lesopark do Levného a pokojného státu. Překonávám četná převýšení, pak nalézám hraniční kámen, za nímž je hluboká rokle. Ještě, že mám nějaké to vybavení, abych odešel z okupované zóny pryč. Po několika minutách se dostávám do země levné a pokojné.

Jsem zaopatřený, neboť mám ještě valuty v tvrdých českých Korunách. Cestou na úřady se ještě stavím do zdejší knihovny, abych se zaregistroval. A tak se dovídám, že 1 Kč stačí na jeden rok, co se týče využívání knihovních služeb.

Celý kraj je levný a hlavně svobodný. Dokonce zde nacházím přízeň a životní lásku – dívku svého srdce. Bydlíme v krásném domečku se zahradou. Jsem milován a zbožňován. Tenhle kraj nepotřebuje základní a vysokou školu – nýbrž stačí devítiletý „Maturitní institut.“ Všude vidím spokojené a milující lidi. Se svojí láskou absolvuji blahodárné koupele. Cestuji a navštěvuji překrásná místa. Někdy se ocitám v pohraničí, z něhož vidím Česko a Lesopark.

Koupu se v jednom pohraničním potoce. Náhle spatřím pohraniční monstrum, které na mě křičí, abych se vyhnul Česka a Lesoparku. Uposlechnu a odcházím. V dalších dnech prožívám překrásné a láskyplné chvíle. Jenže nemůžu zapomenout na bývalou vlast, a proto se svou láskou - tentokrát legálně - putuji do okupované zóny. Na hranicích nás prohlížejí celníci. Zdá se, že se přechod povedl.

Navštívíme jedno městečko, abychom se občerstvili a odpočinuli si, i když je zde draho. Náhle nás přepadá jeden policista. Jsme zatčeni. Začínají kruté výslechy. Po dlouhé době přichází velvyslanec Levného a pokojného státu. Právě ten nás osvobozuje ze spáru okupantů svými diplomatickými schopnostmi. Vracíme se do Levného a pokojného státu, kde žijeme šťastně a radostně až navěky.

Václav Kovalčík

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Experiment:
ROMANCE JEDNOSLABIČNÁ

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Můj emigrační sen" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund