přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
Lisette340, MerrySchul, CrystleGar, EulaDyu53, AmberJesse, JeramyBirk, UKCDale412, AlanaAndre, BelenMoori, AletheaY92, NevaMattso, RosalindKo, IELJulie45, AddieIhf59, Federico76, vice... + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Můj plynový sen
Flox - Wednesday, 25.06. 2014 - 15:54:42
Téma: Próza - Experiment

O mém dobrodružném snu, který se mi zdál.

 

Ocitám se na velkolepé pouti a zábavě. Objevuji soutěžní stánek, jenž nabízí zajímavé a hodnotné výhry, a tak se přihlašuji do hry, abych vystřelil své přítelkyni papírovou růži. Platím tak nepatrnou sumičku. Jsem natolik úspěšný, že se mi podařilo získat láskyplný květ a k tomu obrovské nafukovací letadlo, které však začíná vypouštět vzduch. Něco se v něm zřejmě porouchalo.

Najednou začíná být v poutním parku velký chaos. Stánkaři balí své produkty a komodity. Všude vidím plazivé plynové roury. Prchám před nimi, ale marně. Pořád se objevují. Krajina je víc a víc zasažena neznámým fenoménem. Čím víc kilometrů ujdu, tím je situace horší a horší. Plynoví hadi se zdánlivě plazí do nekonečna.

Potkávám své spolužáky, kteří rovněž prchají před agresivní politikou plynových trubek a rour. Zdání však klame, neboť nemůžeme uniknout. I příroda je zasažena, všechno je protkáno plynovými monstry. A tak velké i malé roury působí výhružně. Jednou to může vybouchnout. Prostě nemáme šanci.

Na jednom prostranství objevuji fungující mražáky se zmrzlinou. A proto navrhuji, abychom se do nich schovali před ničivým a ohnivým výbuchem. Můj návrh není přijat, i když jsem za svou iniciativu pochválen.

Dále navrhuji, abychom se společně zakryli nehořlavým materiálem, pod nímž bychom mohli přežít přicházející katastrofu. I tenhle návrh je zamítnut, i když něco začíná jiskřit a doutnat. Utíkáme bezradně sem a tam. Všichni jsme pořádně zděšení.

Něco nás láká do „plynové“ strojovny. Všude samé trubky a roury, špína i prach. Venku polétává papoušek kakadu, který nás zavede do jiné průmyslové místnosti. Právě zde nalézáme zaprášené učebnice fyziky. Konečně máme v ruce návod, jak smrtící hrozbu odvrátit.

Návod je jasný – alespoň malá hrstka lidí musí vstoupit do kabinky a zapnout podivuhodný přístroj, abychom nebyli zasaženi nebezpečnými plameny a mohutnou tlakovou silou. Jenže trubky a roury postupně vybuchují. A proto je čas nastoupit do záchranné lodi. Detonace sílí, letíme do neznáma, všechno kolem nás exploduje!

Jsme odhozeni do rušného velkoměsta. Později se dovídám, že nekonečné ničivé bludiště bylo výplodem švýcarského bankovního systému, všemožných hospodářských a mafiánských podvodů a podrazů.

Václav Kovalčík

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Experiment:
ROMANCE JEDNOSLABIČNÁ

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Můj plynový sen" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund