přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
AlanaAndre, AlexBradle, JeramyBirk, CDBAmado17, VKNRosalin, AmberJesse, CrystleGar, RosalindKo, LindaJ600, UKCDale412, AlisiaJose, Federico76, BelenMoori, ChantalOCo, NevaMattso, vice... + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Co zasadila pochybná demokracie, to tady roste!
Flox - Sunday, 29.06. 2014 - 00:08:48
Téma: Próza - Úvaha/Zamyšlení

Mnohdy se tomuto režimu říká „tvrdý kapitalismus,“ anebo „tvrdá pěst“ volného trhu. Říká se mu rovněž demokracie, i když s demokracií nemá nic společného – jen s pochybnou...

 

Mnohdy se tomuto režimu říká „tvrdý kapitalismus,“ anebo „tvrdá pěst“ volného trhu. Říká se mu rovněž demokracie, i když s demokracií nemá nic společného – jen s pochybnou diktaturou, která bohužel vzešla z demokratických voleb, při nichž není stoprocentní účast občanů s volebním právem.

Možným řešením je tedy povinná volební účast - jistě by volby dopadly „mnohem zajímavěji“ než u nepovinné. U povinné volební účasti by se výsledek výrazně blížil přání lidí žijících ve své zemi.

25 let, to je dlouhá doba, kdy se mohlo mnoho věcí změnit k lepšímu ve prospěch obyvatel tohoto státu. Bohužel je zasazena mezigenerační nenávist, což se podobá skryté občanské válce.

Mladí závidějí starým lidem jejich nízké důchody, vyčítají jim jejich náklonnost k socialismu. Staří lidé by se nejspíš chtěli vrátit o několik let dozadu, jenže se objevují názory tohoto typu:

„Na důchody nebude; mládí lidé budou až do stáří zatíženi hypotékami, úvěry, vyššími daněmi; státní kasa bude většinou prázdná, hospodařit se bude neustále na sekeru. Česká republika bude nadále kolonií „vyspělých států,“ dále náš stát zažije imigrantské vlny, jež se budou podobat stěhování národů, ale Evropská unie nic přínosného neudělá pro dobro Evropy!“

Nezaměstnanost poroste, protože zdejší rodáci budou považováni za předraženou pracovní sílu. Roli levné pracovní síly pak zastanou přistěhovalci z východu, které finančně vykořisťují pochybné agentury a mafie. Kolo zločinů se rapidně roztočí v neprospěch vysněné demokracie.

Nezaměstnanost poroste též z důvodu přílivu absolventů vzdělávacích institucí, kteří nebudou mít praxi - nikdo je totiž nezaměstná! Navíc evropská populace stárne, i když se dožívá vyššího věku, což bude další záminka, aby se zvýšil věk odchodu do důchodu.

Staří a mladí lidé by se měli konečně spojit a vzájemně si pomáhat, aby byl současný režim lepší. Nesmí se nechat současnými politiky a podnikateli rozeštvat. Mezigenerační nenávist musí být minulostí, mezigenerační morální podpora tou správnou budoucností.

Čím více slušnosti zasadíme, tím více sklidíme slušné úrody. Tak by to mělo být v mezilidských vztazích, v národní a mezinárodní politice. Ten, kdo se chce podílet na dobrém díle, by měl dostat šanci.

Václav Kovalčík

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Úvaha/Zamyšlení:
Ó,kolena, kolena...

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Co zasadila pochybná demokracie, to tady roste!" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund